הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

אמצעי זהירות לשימוש בכיור נירוסטה

Jun 24, 2020

1. בייצור והובלה של כיורים מפלדת אל חלד, על מנת להבטיח את משטח המשטח, יצרנים ישתמשו בסוכן נגד חלודה נגד חלודה כדי לכסות את פני הכיור, כך שהכיור שהותקן לאחרונה לא יכול לשטוף ישירות ירקות ופירות בו . מרחו את נוזל הניקוי הנוזל על הספוג או הסמרטוט כדי לנקות את הקיר הפנימי של הכיור. לאחר מכן שוטפים במים נקיים ומייבשים במגבת.

2. שמור על הכיור יבש ככל האפשר, והוא אינו מתאים לאגירת נוזל חומצי אלקליין למשך זמן רב, מכיוון שהאלקטרוליט בו קל לאשמת נירוסטה, והאלקטרוליט והמתכת בו עשויים גם לייצר חומרים מזיקים. לגוף האדם. אל תאפשר טיפות מים להידבק למשטח הכיור, מכיוון שגם אם הוא נקי, הוא ישאיר סימני צביעה בעת ייבושו.

3. אם לא מנקים את הכיור בזמן והצבע מתלכלך, תוכלו לנגב אותו עם חתיכת לימון טרי, או לנגב אותו עם סמרטוט מדולל בחומץ ואז לזכור לשטוף ולייבש במים.

4. יש לנגב את הכיור בעדינות בעזרת ספוג או מגבת, ולהימנע מכדורי פלדה ומברשות פלדה כדי למנוע פגיעה במשטח הנירוסטה. אם אתה מתבונן בזהירות, אתה יכול לראות שמשטח הנירוסטה נמשך לכיוון אחד, כך על מנת לשמור על הברק של משטח הנירוסטה נגב לאורך המרקם של משטח הכיור במקביל, כדי למנוע שריטות על פני השטח.